Starostlivosť o obuv

 (237)    (2)    0

  Dámska moda

Starostlivosť o obuv 

V dnešnom blogu sa budeme venovať starostlivosti o obuv a predĺžení jej životnosti. Zameriame sa na športovú obuv. Každá obuv ma špecifické vlastnosti takže, ako prvé si musíme prečítať celú dokumentáciu k ošetreniu obuvi. V inom prípade môže vzniknúť problém pri jej reklamácií. 

 

 

Pri športovej obuvi by sme si mali položiť prvú otázku. Na aký šport budeme obuv používať? V tomto prípade je to dôležité nakoľko tento druh obuvi delíme do veľkého množstva kategórii. Keď si vezmeme všeobecné športovú obuv, ako prvé nesmieme zabudnúť na vybratie správnej veľkosti pretože jej nesprávny výber vedie k devastácii a znehodnoteniu.

 

V druhom rade nesmieme zabudnúť nato, že obuv musí byť stále suchá. Po použití by sme ju mali stále vysušiť, ale nesmieme zabúdať nato, že sušenie by malo prebiehať v izbovej teplote. Taktiež obuv nesmie byť vystavovaná priamemu slnku, alebo zdroju silného tepla. Pri obúvaní športovej, ale aj inej obuvi Vám odporúčame používať lyžu pre nasúvanie. Ta zabráni deformácii pätovej časti topánky. Športová obuv sa najčastejšie ošetruje a čistí handričkou, ktorá je jemné navlhčená vo vode, alebo je možnosť zakúpiť si špeciálne spreje, ktoré si môžete zakúpiť v každej predajní s obuvou. Taktiež nesmieme zabudnúť nato že obuv sa neošetruje len z vonkajšej strany, ale aj z vnútra. Tým predchádzame nepríjemnému zápachu (viac o odstránení zápachu sa dozviete tu.

Veľmi účinný prostriedkom, ktorý zabraňuje opotrebeniu a predlžuje životnosť, je naťahovanie vsuvky do topánok, ktoré držia obuv na rovnakom mieste a tým sa obuv nekrčí a nestráca svoj prirodzený tvar.

http://www.budtrendy.sk/img/cms/sneakers-2387899_960_720.jpg

 

 (237)    (2)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zanechať komentár
Captcha
Facebook komentár